Skip to content

PSYCHOTERAPIA MŁODZIEŻY

Centrum Psychoterapii Ciało i Umysł oferuje psychoterapię młodzieży.

Czas trwania: 50 minut

Cena: 180 zł 

USŁUGI

Psychoterapia młodzieży

Rzeczywistość postpandemiczna, wojna pozostawiła wiele wymagań z jakimi radzić ma sobie młody dorosły. Izolacja, brak możliwości kontaktów społecznych, szybka i nagła adaptacja do nauki zdalnej, czy ciągłe przebywanie w wirtualnym świecie sprawiło, że młodzież wciąż boryka się z osamotnieniem, poczuciem zagubienia, długotrwałym lękiem, co znacząco wpływa na obniżenie stanu psychicznego.

Ciężko jest przebywać w realnym świecie i czerpać z niego takie same korzyści. Młode osoby dopiero nabywają pewnych umiejętności takich, jak np. mechanizmy radzenia sobie z długotrwałym stresem lub stanem zagrożenia.

Dlatego jeżeli widzisz u swojego nastolatka lub sam zauważasz u siebie stany lękowe, ataki paniki, problemy ze snem, obniżony nastrój z myślami samobójczymi lub próby samookaleczenia to najwyższa pora na udanie się po pomoc do specjalisty.

Pierwsze spotkanie może odbywać się z rodzicami, jak i samym nastolatkiem. Podczas wstępnych konsultacji poświęcony jest czas na poznanie się, omówienie trudności z jakimi się zgłasza nastolatek i również tych jakie widzi rodzic, zebranie wywiadu. Porozmawianie o celach i oczekiwaniach. Dalsza praca psychoterapeutyczna następuje z samym nastolatkiem. Kontakt z rodzicem psychoterapeuta zawsze konsultuje z pacjentem za jego zgodą i w jego obecności. Psychoterapeutę obowiązuje tajemnica psychoterapii, którą może uchylić tylko i wyłącznie w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia.

Najważniejszy jest ten pierwszy krok – uświadomienie, że potrzebujemy pomocy i poszukanie jej.

Umówmy się na spotkanie

Przyjazna atmosfera i indywidualne podejście do pacjenta